Miks moekunstnik Jaana Varkki hakkas disainima rõivaid?

Wednesday June 13th, 2018

Moekunstnik Jaana Varkki hakkas disainima rõivaid seetõttu, et oli pere kuues laps ja pidi kandma vanemate õdede riideid.
Loe lähemalt »

Jaana Varkki: kiirmoest hakatakse väsima

Jaana Varkki: kiirmoest hakatakse väsima »

Videoklipp VARKKI kollektsiooni “9” pildistamisest

Tuesday March 27th, 2018

Videoklipp VARKKI kollektsiooni “9” pildistamisest »

XII Tallinna Disainiöö Festival / Jaana Varkki

Tuesday September 26th, 2017

XII Tallinna Disainiöö Festival intervjueeris erinevaid disainereid, esitas neile ühetaolised küsimused ja kokku said mõnusad vestlused, mida nii hommikukohvi, autosõidu kui õhtuste toimetuste kõrvale kuulata. Või võtta aeg maha ja vaadata neid kui isiklikku ja vahetut kohtumist.

Designer Talks – Jaana Varkki »

Kevad/Suvi 2017 kollektsiooni “Suvehelid” moeshow

Monday April 17th, 2017

12. aprillil esitles rõivabränd VARKKI oma kevad-suvist kollektsiooni “Suvehelid” United Motorsi Tallinna MINI esinduses. Lavale jõudsid nii naiselik edevus, samas praktiline kantavus, moodne kergus kui ka põnev pastelne geomeetriline värvidemäng.

“Suvehelid” aitas moepublikuni tuua ikooniline autobränd MINI United Motorsist. Kollektsiooni täiendasid imelised ehted Krista Lehari autorikollektsioonist “Aubergine”. Modellide meigi eest hoolitses Stagecolor Cosmetics ja juuksed seadis lavavalmis PR Juuksurisalong. Esitlusel jalanõud oli pärit Sportlandist. Kevadise mullijoogiga kostistas külalisi Vino Nobile Veinipood. Sündmust korraldas Stiilikanal.

VARKKI uus minimalistiku joonega kevad-suvine kollektsioon “Suvehelid” on inspireeritud tundlikest pooltoonidest. Murtud sinise, kahvaturoosa ja õrna beeži kõrval kohtab VARKKI kevad-suves aktsendina sügavsinist ja puhast valget. Geomeetriline mäng kollektsiooni erinevate värvidega toob vaheldust kangamustritele ning graafikaelemendina kohtab toodetel suvehõngulist sääske.

Kevad-suvist kergust rõhutab ka kleitide, seelikute ja pluuside juures hoitud avaram lõikejoon. Pükse iseloomustab “lühikeseks jäänud” pikkus ja trikotaažist toppe naiselikult edevad lipsseosed. Hooaja jakkide seas domineerib puhas värv ja sirge siluett.

VARKKI on bränd, kes toob peenetundeliselt edevuse meie argipäeva. Luues naisterõivaid, mis on piiripunktis kõrg – ja massimoe vahel.

Väikesetiraazilised kollektsioonid on tuntavalt disainerikäekirjaga, mida iseloomustab mäng detailide ja lõikekonstruktsioonidega.

Peenetundeline edevus igasse argipäeva!

Vaata uut kevad-suvist kollektsiooni »

Fotod: Kalev Lilleorg

Meeleolukas videoklipp VARKKI Kevad/Suvi 2017 kollektsiooni pildistamisest

Monday December 19th, 2016

Meeleolukas videoklipp VARKKI Kevad/Suvi 2017 kollektsiooni “Suvehelid” pildistamisest

Uus sügis/talv 2016/17 kollektsioon “Hõbedased pilved”

Wednesday August 10th, 2016

Uus sügis/talv 2016/17 kollektsioon “Hõbedased pilved” on nüüd saadaval ka Tallinna Kaubamajas.

VARKKI AW 2014/15

Friday October 24th, 2014

Meeleolukas videoklipp VARKKI AW 2014/15 kollektsiooni pildistamisest ja filmi tegemisest.
Meeleolukas videoklipp VARKKI AW 2014/15  

VARKKI uus sügis-talvine kollektsioon “Hetke lummuses”

Thursday October 2nd, 2014

VARKKI uus sügis-talvine kollektsioon “Hetke lummuses” on enim inspiratsiooni ammutanud klassikalisest muusikast. Disainer Jaana Varkki sõnul kuulas ta rõivaid luues palju näiteks Arvo Pärdi loomingut. “Kaunis meloodia, erinevad rütmid ja põnevad kontrastid mõjutasid minu kanga- ja lõikevalikuid. Usun, et muusikalummuses tekkinud meeleolud kandusid edasi ka valminud kollektsiooni.”

Uus kollektsioon on põhivärvidelt külm hõbedane hall ja asfaltitooni must, mida täiendavad erksad punased ning kollased toonid. Olulised on erinevad ruudud – pehmed,
mahulised, struktuursed ja värvilised.

Rõivad on avarama joonega, andes kandjale võimaluse miksida tooteid kitsamate siluettidega. Kollektsioonist leiab naiselikke pluuse, sirgelõikelisi pükse, taljet rõhutavaid pilkupüüdvaid kleite ja seelikuid, avara joonega sügiseseid mantleid ja põnevaid keepe.

Ajakiri Global Blue SHOP Minu lemmikud: Jaana Varkki

Wednesday April 23rd, 2014

issuu.com/globalblue/docs/shop_estonia_ss14